czwartek, 21 czerwca 2012

Samo zdrowie, czyli deser jagodowy bez cukru

Owoce borówki wyróżniają się dużymi zasobami cennych składników odżywczych, co sprawia, że są cennym elementem zbilansowanej i zdrowej diety. Owoce borówki bogate są w mikro- i makroelementy, w szczególności wapń, fosfor i potas.
Prowadzone nad borówką liczne badania naukowee wykazały obecność:
  • znacznych ilości związków antyoksydacyjnych
  • wielu substancji biologicznie czynnych
  • enzymów obniżających poziom cholesterolu.
Substancje te zmniejszają zagrożenie arteriosklerozą i chorobami serca. Obniżają poziom niepożądanego cholesterolu LDL, zwiększają zaś zawartość korzystnego dla zdrowia HDL. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy jest nieoceniona przy zapobieganiu wielu chorobom i stanowi element profilaktyki przeciwnowotworowej.
Borówka ma także korzystny wpływ na wzrok. Zarówno spożywanie jej owoców, jak i stosowanie zewnętrzne zalecane jest dla osób, których wzrok narażony jest na długotrwałe obciążenie : kierowców, osób pracujących przy komputerze, pracowników precyzyjnych. Ekstrakt z borówki stosowany jest w wielu popularnych kroplach mających przynosić ulgę zmęczonym oczom.

Deser jagodowy

Składniki
  • 125 g borówek amerykańskich
  • trochę mleka
Składniki miksujemy ze sobą.
Nakładamy do szklanki.
Z masy na wierzchu zrobił się taki puszek i wtedy mnie olśniło, że dobrze by było gdyby wsadziło się go do zamrażarki by zrobił się w takiej wersji lodowej.
Warto spróbować :)
Może istnieć dużo wersji tego deseru, jak kto woli.
Z malinami, truskawkami, ananasem i właściwie z każdym owocem.
Mmm.. może kiwi ?
Można zrobić z takim musem jeszcze deser w stylu piramidy , tzn. np.
kładziemy na spód wysokiej szklanki trochę owego musu , następnie płatki owsiane, trochę jogurtu naturalnego, znowu mus, orzechy,jogurt,mus,jogurt i na szczyt świeży owoc.
Kombinacje mogą być różne.
Warto poeksperymentować

Jagody 2012Low Carb (Protein High)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz